Battaniye & Ceketler

Endüstriyel Tesisler ve İnşaat Projeleri için ısı yalıtım amaçlı çıkarılabilir battaniye ve ceket üretimi ve uygulamaları yapmaktayız.

 Endüstriyel Isı Yalıtım Ürünleri / Uygulamaları

Fabrikalar, Enerji santralleri gibi 1000 C ‘ a kadar yüksek sıcaklıkta çalışan ekipmanları ( kazan, makina, boru, türbün vs)  bulunduğu alanlar için ısı yalıtım ceketleri üretimi yapmakta ve uygulamaları özel ekiplerimiz tarafından yapılamaktadır.

En çok kullanılan ve uygulan ürünlerimiz:

Endüstüriyel Isı ve Ses Yalıtım Kaplamaları

Sökülebilir, tekrar takılabilir Isı Yalıtım Ceketleri

  • İplik kumaş boya kazanları ısı yalıtımı

  • Buhar türbünleri ısı yalıtımı

  • Sıcak su hatları ısı ve ses yalıtımı

  • Jeneratör Egsoz ısı ve ses yalıtımı

  • Ejanşör ısı yalıtımı

  • Tank, silo ısı ve ses yalıtımı

  • Aleve dayanıklı ses perdeleri

Kumaş Katmanlı Kompansatör

Çalışma esnasında boru hatlarında oluşan genleşme ve vibrasyon nedeniyle boru hatlarında oluşan kasılmaları kendi yumuşaklılığı ve dayanıklılığı sayesinde yutarak absorbe eder. Kompansatörler kullanım yerlerine göre imalatı yapılır

Kumaş Katmanlı Kompansatör-Flanşsız

Çalışma esnasında boru hatlarında oluşan genleşme ve vibrasyon nedeniyle boru hatlarında oluşan kasılmaları kendi yumuşaklılığı  ve dayanıklılığı sayesinde yutarak absorbe eder. Kompansatörler kullanım yerlerine göre imalatı yapılır

Kumaş Katmanlı Kompansatör-Flanşlı

Çalışma esnasında boru hatlarında oluşan genleşme ve vibrasyon nedeniyle boru hatlarında oluşan kasılmaları kendi yumuşaklılığı ve dayanıklılığı sayesinde yutarak absorbe eder. Kompansatörler kullanım yerlerine göre imalatı yapılır

Gemi / Yat Egsoz İzolasyon Ceketi

Hertürlü gemi, yatlar için egsoz borularının ısı ve işgüvenliği açısından yalıtımı için özel olarak hazırlanan ürünlerdir.

Çimento Dolum Körüğü

Çimento fabrikaları ve hazır beton tesisleri için cimento aktarma ve dolum körüğü olarak ; yüksek ısıya dayanıklı ve sürtünmeye mukavim kumaşlardan özel olarak imal edilir.

Piston Koruyucu Körük

Piston Koruyucu Körükler; hareketli ve yoğun çalışan pistonlar için; sıcak hava ve dış ortam sıcaklığından korumak amacıyla, yüksek ısıya dayanıklı ve sürtünmeye mukavim kumaşlardan özel olarak imal edilir.

 

Vana Ceketleri

Sıcak boru hatları ve vanalar üzerinde oluşan enerji kaybını önlemek için ısıya dayanıklı izolasyon ceketlerdir.

 Fabrikasyon olarak imal edilmiş, flexible ve yüksek ısı izolasyon özelliğine sahipkolayca sökülüp takılabilen bir izolasyon yastığıdır.  İçinde izolasyon malzemesi, dışında ise çeşitli çevre şartlarına göre dizayn edilmiş özel cam elyaf kumaştan oluşur. İçindeki ısı yalıtım battaniyesi yüksek  ısı tutma özelliğinden dolayı enerji kayıplarını %90 oranına kadar önler.

Yangın Battaniyeleri

Dokuma cam elyaf ve silika kumaşlardan sipariş üzerine özel olarak hazırlanan yangın battaniyeleri

Yangın ortamından kaçış ve kurtarma çalışmalarında  ve alev yüzeylerin üstüne atılarak boğma suretiyle söndürme amacıyla kullanılır.

Yangın battaniyelerinde standart ebatımız 1500*2000mm dir. Ancak İstenilen ebatlarda imal edilebilmektedir.

Kaynak Perdeleri  Cam Elyaf Kumaş  /Silika Kumaş / Karbon Kumaş

Kaynak çalışması sırasında kaynaktan çıkan kıvılcım ve sıçramalara karşı çalışanları ve diğer ekipman/makianaları korumak  için kullanılır.   Seçilecek kumaş tipine göre 400 °C’den 1000°C a kadar ısıya kadar güvenle kullanılır.

İstenilen ebatlar da imal edilebilir.Kenarlarındaki kapsüller sayesinde kolaylıkla asılabilir.

Kullanım amaçları:Makine ve ekipmanların korunması, çevrede bulunan insanların zarar görmemesine, etrafta bulunan yağ, yakıt ve benzeri maddelerin sıçrayıp yangın çıkarma ihtimalinin ortadan kaldırılması…

CORDIA ENDÜSTRİYEL GÜRÜLTÜ PERDELERİ

İnşaat Projeleri için Beton Kür Battaniyesi ( Beton Yorganı ) 

Isı farkları betonun kürleşmesini geçiktirmekte veya bozulmasına neden olmaktadır. Yol, Baraj, Köprü dahil inşaat şantiyelerinde kullanılan Cordia beton battaniyeleri projenin gerektirdiği ölçülerde  üretilmektedir.

Cordia beton battaniyelerin dış katmanlar 180 gram Pilsa Kumaştan veya 500 gram Vinil kumaştan olmaktadır. Yanlarında açılan kuş gözleri sayesinde beton battineyeleri birbine kolayca birleştirilmektedir.

İç izolasyon katmanı olarak tamamen proje tercihine bağlı üretim yapılmaktadır.

En çok kullanılan İç katmanlar:

  • Cam Yünü
  • Polyester Elyaf
  • Taşyünü

Beton battaniyelerimizin genişlikleri 100 cm, 200 cm  olabilmektedir.