Bentonite Zemin Kil Örtüsü

Cordia® BENTONITE
Su Yalıtım için Zemin Kil Örtüleri

Ürün : Bir yüzeyinde bulunan örgülü ve diğer yüzeyinde bulunan örgüsüz geotekstiller arasına yerleştirilmiş Sodyum Bentonit granüllerinin kompozit haline getirilmesiyle meydana gelen su ve hava geçirmez malzemedir. Suyla temas ettiğinde yüksek şişebilme kapasitesi sayesinde su geçirmezlik özelliği sağlar.

Kullanım amacı: Membranlar (hdpe takviyeli bentonit membranlar, bitüm, pvc) ve sürme sıvı su yalıtım sistemlerinin zeminin zamanla oturması sonucu oluşabilecek çatlaklar ve yarıklara sonuçsuz kalmalarına karşın, Bentonite kil örtüleri kendi kendini onarabilme özelliği sayesinde bu yarıkları kendiliğinden doldurarak yapının ömrü̈ boyunca su yalıtımını sağlar.

*Grobetona ihtiyaç̧ hissetmeden direkt toprak yüzeye dikey veya yatay olarak uygulanabilir.

*Suyun yoğun olduğu ortamlarda, yağmurlu havalarda, – 40 ̊C’yi bulan sıcaklıklarda dahi su yalıtım özelliğini kaybetmeden uygulanabilir. Donma çözülme döngüsünden etkilenmez.

*İnşaat sırasında oluşabilecek hasarlardan (donatıları bağlarken) etkilenmez, kendini onarır.
Kalınlık  :  4 mm – 5 mm  – 6 mm

Ağırlık   : 3,5 kg /m² – 4,5 kg /m² – 5,5 kg /m²

Kullanım yerleri :Katı Atık, Tehlikeli Katı Atık Depolama, Tehlikeli Atık Depolama Sahalarında, Gölet ve Havuzlarda, Sulama Kanallarında ve Su Nakil Hatlarında,  Temel Yalıtımlarında; Barajlarda, Taşkın Kontrollerinde, Toprak Kayması Onarımlarında ve Benzer Zemin Güçlendirme Uygulamalarında kullanılır.