PP Geotekstiller

Cordia® GEOTEXTILE -PP
Polypropylene ( PP ) Örgüsüz Geotekstil keçeler

 

Ürün : Milimetreden çok daha ince saf polipropilen esaslı elyafların iğnelenmesi ve ısıl işlem uygulanması yöntemiyle beyaz renkli olarak üretilen, örgüsüz tekstil ürünüdür..

Kullanım amacı: Mühendislik uygulamalarında kaba ve ince malzemenin bir arada kullanıldığı durumlarda, ince malzemenin diğer malzemenin gözeneklerini tıkaması veya yıkanma olayının oluşmaması için araya bir filtre malzemesi olarak kullanılmaktadır

Zayıf zeminler üzerinde yapılması düşünülen yapılarda temel altında kullanılarak, yapı temelinin zemine atmasını engeller, zeminin stabilizasyonunu sağlar ve beklenmeyen farklı oturmaların oluşma riskini azaltır. Yüksek delinme dayanımı nedeniyle; teras çatı uygulamalarında ısı yalıtım levhalarının üzerinde kullanılarak, altta kalan malzemeleri darbelerden korur, malzemelerin farklı çalışmalarına imkan sağlar ve çimento şerbetinin aşağıya akmasını engeller.

Basıncı yayıcı etkisi özelliğinden dolayı bina temellerinde, su yalıtım uygulamalarını korumak için kullanılır.

Açık arazilerde uygulanan geomembranları, delinme ve aşırı sürtünmeden kaynaklanan yırtılma veya zedelenmelere karşı korur.

Yeşil çatı sistemlerinde yalıtımı koruyucu, su ve nem tutucu olarak kullanılır.
Ambalaj : 1 – 6 m eninde ve 30 – 200 m uzunluğunda rulolar

Kullanım yerleri : Tüneller, Kanallar, Temel Yapıları, Karayolları, Demiryollarıdır.