Textsil Silikon Kaplı Yanmaz Teknik Kumaşlar

Cordia®Textsil Teknik Silikon Kaplı Kumaşlar

Yeni nesil branda, çadır, elbise, ayakkabı, çanta, koltuk döşeme, hastane ekipmanları kaplama kumaşları

Geleneksel olarak, vinil kumaşlar kaplanmış standart kumaşlardır. Fiyat inanılmaz derecede düşük olabilir, bununla birlikte, zamanla, gazları havaya bırakırlar, sert ve kırılgan hale gelirler ve plastik / yağdan yapılırlar. Poliüretan kumaşlar bu sorunların bazılarını ele almıştır, ancak PU aşırı hava koşullarında, nemli / ıslak koşullarda iyi işlemez ve birçok sağlık hizmeti temizleyicisine karşı zorluk çeker. PU güçlendirilebilir, ancak bu ekstra işlemler, kimyasallar ve diğer maddelerin kullanılmasını gerektirir.

Cordia®Textsil üretiminde daha az su kullanır ve üretimde solvent içermez, gazsızdır, yüzeyde alev geciktirici gerektirmez, aşırı hava koşullarını karşılar ve hastane temizleyicilerine dayanabilir

Aleve Dayanıklı

Alev geciktiricilerin kullanımı yangından korunmada etkili bir rol oynamasına rağmen, son zamanlarda kimyasal alev geciktiricilerin kötüye kullanılmasının ciddi su ve çevre kirliliğine neden olduğunu ve aynı zamanda insan sağlığı için bir tehdit olduğunu gösteren araştırmalar yapılmıştır. Cordia®Textsil  silikon kumaşlar, silikonun koruyucu yapısı sayesinde doğal olarak aleve dayanıklıdır. Silikon kumaşlarımız, kumaşımıza alev geciktirici ekleme kullanımını terk etmek için tasarımımızın başlangıcından bu yana, aşağıdakileri içeren çeşitli alev testlerini kolayca geçmektedir. FMSS302; DIN EN 1021 1 / II; EN 45545-2

Silikon deriden PVC ve PU’dan farkı nedir?

Silikon deri benzersiz bir kumaştır ve özellikleri geleneksel poliüretan (PU) ve polivinil klorür (PVC) kumaşlara göre farklıdır. Silikon deri, PVC ürünlerinde sıklıkla bulunan plastikleştiricileri kullanmaz. Silikon, UV ışığı altında parçalanmadığı, soğuk sıcaklıklarda bozulmadığı, kokusu olmadığı ve zamanla tutarlılığını ve şeklini koruduğu için PU ve PVC’ye göre birçok avantaja sahiptir.

​Silikon deri kaynaklanabilir veya kesilebilir mi?

Silikonun doğası gereği, silikon kaplı yüzey (üst) RF kaynaklı veya yüksek frekanslı ısı  ile preslenemez, ancak arka kısımlar yapıştırılabilir / kaynaklanabilir. Uygulamaların çoğunda kumaşımızın birlikte dikilmesini öneririz. Cordia®Textsil  istenildiği gibi lazerle kesilebilir.

​Ne tür destek bezleri mevcuttur?

Silikon deri birçok uygulama için çok yönlüdür, bu nedenle çift yönlü elastik kumaşlar, 4 yönlü kumaşlar ve streç olmayan kumaşlarımız vardır. Polyester, pamuk, nylon, preoxideized PAN , cam elyaf, para aramid, bazalt.

Özel baskı var mı?

Tasarımlarımız için dijital baskı kullanıyoruz. Logonuzu bitmiş üründe serigrafi yapabiliriz. Serigrafi mevcuttur, ancak yalnızca özel olarak tasarlanmış serigrafi mürekkebimizle kullanılabilir.

Cordia®Textsil  neden çevre dostu bir üründür?

Ürün ve mühendislik ekibimiz Cordia®Textsil  ‘in oluşturulmasında solvent içermeyen bir üretim süreci benimsemiştir. Kumaşlarımız, kumaşlara benzersiz bir çevre dostu yaklaşım sağlayan PVC veya PU elementler içermez. Plastikleştiriciler, ftalatlar, ağır metaller, BPA veya formaldehit gibi kimyasallar kullanmamız veya eklememiz gerekmez. Ayrıca, kumaşlarımız doğal olarak alev, UV, tuzlu su ve küf gibi birçok dış kuvvete karşı dayanıklıdır, bu nedenle çevremize zarar verebilecek herhangi bir kimyasal madde eklememiz gerekmez.

Hava Şartlarına Dayanıklı

​Silikon hava direnci esas olarak doğal hidroliz direnci, UV yaşlanmasına karşı direnç, tuz püskürtme direnci, aşırı düşük ve yüksek sıcaklıklara karşı direnç, çatlak direnci ve diğer özelliklerine yansır. Silikonun moleküler yapısı esas olarak silika bağlı bir inorganik ana zincire sahip olduğundan, çift bağ yoktur, bu nedenle kararlı kimyasal özellikleri Cordia®Textsil ‘nin ozon, ultraviyole, yüksek sıcaklık ve nem, tuz spreyi ve diğer sert hava koşullarıyla aşırı ortamlara dayanmasını sağlar.

Kalıp ve küf

Herhangi bir küf önleyici katkı maddesi veya özel işlem eklemeden Cordia®Textsil silikon kumaşlar, küf ve küf oluşumunu desteklemez. Sileather ağartıcı ile temizlenebilir, bu nedenle kumaş yüzeyinde kir ve kalıntılar uzun süre kalırsa küf ve küf kolayca çıkarılabilir.

Kokusuz

Cordia®Textsil silikon kumaşlar, ultra düşük VOC’ler oluşturan solventsiz bir üretim süreci içeren kendi silikon bileşiğimizle yapılır. Karşılaştırmalı olarak, pvc ve poliüretan kumaşlar ve çoğu zaman plastikleştiriciler ve diğer kimyasalların neden olduğu kokuları içerebilir. Cordia®Textsil silikon kumaşlar bu kokuya neden olan kimyasalların çoğunu içermediğinden, kumaşlarımız kokusuzdur ve iç mekanlarda ve küçük alanlarda da mükemmeldir.

Neden silikon deri daha iyi bir seçenektir:

  • Araba iç mekanlarında, suni deri ile, genellikle plastik bir koku olacaktır. Bu “yeni araba kokusu” genellikle plastik ve iç kumaşlardan salınan VOC’lerden kaynaklanır.
  • PU suni deride güçlü bir tahriş edici plastik kokusu olabilir. Bu, çözücülerden (DMF, metil etil keton, formaldehit), bitirme ajanlarından, yağlama maddelerinden ve alev geciktiricilerden kaynaklanır. Su bazlı poliüretan ayrıca poliizosiyanatlar ve aminler olarak kalır.
  • PVC kumaşlar çoğu zaman güçlü bir tahriş edici plastik kokuya sahip olacaktır (çözücüler, bitirme maddeleri, yağlar, plastikleştiriciler ve küf önleyici maddelerden kaynaklanan ana koku).

 

VOC ​Uçucu organik bileşikler (VOC)

VOC’lardaki ana bileşenler şunlardır: benzen, organik klorür, freon serisi, organik keton, amin, alkoller, eter, esterler, asitler ve petrol hidrokarbon bileşikleri.

Esas olarak mobilya dekoratif malzemelerinden: boya, boya, yapıştırıcılar, vb. VOC, İngilizce kısaltmasında uçucu organik bileşiklerdir. Bu uçucu organik bileşikler arasında formaldehit, amonyak, etilen glikol, esterler ve diğer maddeler bulunur.

VOC’lara sahip olmanın etkileri bu örnekten gösterilebilir: Bir oda belirli bir VOC konsantrasyonuna ulaştığında, içindeki hava ve çevre baş ağrısı, bulantı, kusma, yorgunluk ve diğer semptomlara neden olabilir ve hatta ciddi konvülsiyonlara, komaya, karaciğer, böbrekler, beyin ve sinir sistemi, hafıza kaybı ve diğer ciddi sonuçlara yol açar.

​Cordia®Textsil kumaşlar ultra düşük VOC’lara sahiptir, bu nedenle en sağlıklı kumaşlar arasındadır, bu da çocukların, hastanelerin, otellerin, tekne kabinlerinin, trenlerin ve herhangi bir sayıda kapalı alanın çevresinde kullanım için mükemmeldir. ​

Cilt Dostu

Cordia®Textsil silikon kumaşlar bebek biberon nipelleriyle aynı malzemeden üretilmiştir, bu nedenle bebeklerin cildi için bile yeterince naziktirler. Eşsiz yumuşak dokunuşumuz ve pürüzsüz yapımız tüm uygulamalarda çekici olmasını sağlar.

Bu, kumaşlarımıza uzun süre maruz kalmanın cildinizde tahrişe neden olmayacağı veya ağzınıza koyarsanız sizin için zararlı olmadığı anlamına gelir. Bu çocuklar, hastane bakımı ve daha fazla uygulama için harikadır!

Sürdürülebilir ve Çevre Dostu

Cordia®Textsil silikon kumaşlar üretimimizi düşünürken uzun vadeli bir yaklaşım sergiliyoruz ve çevre dostu olmak için üzerimize düşeni yapmak istiyoruz. Solventsiz üretim tekniğimiz ve PVC veya PU elemanların eksikliği ile geleneksel kumaşlardan çok daha güvenli ve sağlıklıyız. PVC kumaşlardan farklı olarak, üretim sürecinin hiçbirinde klor kullanmamıza gerek yoktur ve kumaşlarımız ömrü boyunca VOC emisyonlarını sızdırmaz. Cordia®Textsil silikon kumaşlar geri dönüştürülebilir!

​Kumaşlarımızın çevre dostu ve herkes tarafından güvenle kullanılabilmesinden gurur duyuyoruz.

​Tüm ürünlerimiz RoHS, REACH, California Prop 65 ve CAL01350 ile uyumludur

  • Uluslararası ve evsel çevre programları için uygundur: LEED v4, Yeşil Küreler, BREEAM, BREEAM Uluslararası, Yaşayan Bina Mücadelesi, CHPS, UP EPA Federal Satın Alma
  • Daha Sağlıklı Hastaneler Girişimi: Tüm kumaşlar anti-mikrobriyaller, formaldehit, PFC’ler, PVC veya alev geciktiriciler içermez
  • Cordia®Textsil silikon kumaşlar kumaşların hepsi PVC ve PU içermez
  • Plastikleştiriciler, ftalatlar, ağır metaller (cıva dahil) veya Bisfenol A (BPA) içermez
  • Tüm Sileather kumaşları formaldehit içermez ve PFC içermez
  • Ultra düşük VOC emisyonlarını garanti eden gelişmiş solventsiz üretim

RoHS  – Tespit esas olarak ağır metallerle (kurşun, cıva, kadmiyum, altı değerli krom) ve bazı alev geciktiricilerle (polikromlanmış bifeniller ve polikromlu difenil eterler) ilgilidir.

REACH – Tespit esas olarak ağır metaller, boya ara maddeleri, perflorlu bileşikler, alev geciktiriciler, pigmentler, anti-ultraviyole ajanlar, kimyasal çözücüler ve diğer toksik maddeler (şu anda 169 madde) içindir.

Geri dönüştürülebilir

Cordia®Textsil silikon kumaşlar  geri dönüştürülebilir olduğundan yeryüzüne dosttur! Silikon geri dönüştürülebilir bir üründür ve destek bezlerimiz geri dönüştürülebilir malzemelerden üretilmiştir.

​Silikon kumaşların geri dönüştürülmesi işlemi, silikonun kumaştan ayrılması ve iki parçanın ayrı ayrı geri dönüştürülmesi ile elde edilebilir. Genel kullanım ara kat destek bezimiz polyester olduğu için kolayca geri dönüştürülebilir. Silikonumuz elektronikte bile yeniden kullanılabilir!