MicPOL Yağlama Çözümleri

Interflon üreticilerin bakım ve enerji maliyetleri ile plansız duruşlarını azaltmakta yardımcı olmaktadır

Hedefimiz, inovatif yağlama çözümleriyle sürekli gelişen ve değişen dünyada sizi ileriye taşımaya yardım etmektir. Dünyada tüm sanayilerde, 50’den fazla ülkede, 135.000’den fazla düzenli müşteride faaliyetlerimize devam etmekteyiz. Pazarda yepyeni bir yaklaşımla var oluyoruz: Teknik Bakımı yeniden tanımlıyoruz. Yerküredeki 400’ü aşkın eğitimli Teknik Uzmanımız sahada birebir olarak müşterilerimizin proseslerini iyileştirme ve gerçek tasarruf sağlayan Interflon yağlayıcılarının uygulanmasında başarıyla hizmet etmektedirler. Ürünlerimiz bakım ve enerji maliyetlerinizi azaltıp, CO2 emisyonlarınızı düşürürken üretiminizi iyileştirmeye devam etmektedir.

Olabilecek en düşük sürtünme

MicPol® teknolojisi

MicPol®, Interflon ürünlerinin içinde bulunan imzamızdır. MicPol®, Interflon bünyesindeki bilim insanlarınca geliştirilmiş ve ürünlerimizi diğerlerinden açık ara farklı kılmaktadır. Peki, nasıl çalışıyor?

MicPol® mikronize etme ve polarizasyon kelimelerinden gelmektedir. Bu katı yağlayıcı film tabakasını oluşturan partiküller mikronize edilmiştir, yani 0,05 ila 15 mikron arasında ebatlandırılmışlardır. Bu sayede yüzeylerin üstündeki mikroskopik her çatlağa, oyuğa, boşluğa penetre olarak bunları doldurup yüzeylerinde bir film tabakası oluşturabilirler. MicPol® partükülleri, çıplak gözle görülemeyen bu mikroskopik boşlukları doldurup oluşturdukları kuru film tabakasıyla, bu yüzeylerle buraya temas eden diğer yüzeylerle arasındaki sürtünmeyi olabilecek en düşük seviyeye indirir.

Daha sonra partiküller negatif elektrikle polarize edilirler. Pozitif yüklü yüzeylerle karşılaştıklarında çok uzun ömürlü bir katı yağlayıcı film oluşturarak metal metale teması önlerler. Konvansiyonel yağlayıcılar ise yüzeyler arasındaki aderansı azaltmak için birçok katkıyla bu durumu sağlamaya çalışmaktadırlar; elbette bu fazla miktardaki katkıların insan, çevre ve makineler üstünde olumsuz etkileri olmaktadır.

Bu katı yağlayıcı tabaka, 0,04 sürtünme katsayısı gibi, olabilecek en düşük sürtünmeyi yaratır. Basınç ve ısıya karşı dirençle dayanır. Genellikle MicPol® tabakası diğer yağlayıcılara nazaran 10 kat daha uzun süre yüzeyde kalır.

Su itici özelliğiyle korozyonu ve pası engeller. Standart yağlayıcılarda sürekli karşılaşılanın aksine, yüzey tutuculuğu düşük MicPol® tabakası partiküllerin yüzeye yapışmasına, tutunarak yüzeyde aşınma yapmasına izin vermez. Bu durum sanayi ortamındaki nem, toz, kir veya diğer kirleticilerin bulunduğu ortamda size olağan üstü sonuçlar verir. Interflon yağlayıcıları sadece yağlama işi görmez, aynı zamanda koruma sağlar!

MicPol®’ün size sağladığı faydalar nelerdir?

Çünkü MicPol® içeren Interflon ürünleri, standart gres ve yağlayıcılara kıyasla sürtünmeyi çok daha az seviyelere indirir. Sonuç mu?

  • Makinelerinizi çok sık yağlamanıza gerek kalmaz
  • Çok daha az enerji tüketirsiniz
  • Makine parçalarınızın ömrü çok daha uzun olur
  • Daha az yağlama aralığı, çok daha az plansız duruşlar

Bu Interflon’un misyonudur: Müşterilerimizin çok daha az para harcamasını sağlatmak, enerji, bakım ve yedek parça maliyetlerini düşürmek. Biz bunu 1980’den beri yapmaktayız!