Aramid, Cam Elyaf, Karbon, Bazalt Dokuma Hortum Kılıfları

Almanya’da üretilen para aramid, karbon, bazalt, cam elyaf dokuma hortum kılıfları istenilen ölçülerde hazırlatılmaktadır.

Aramid

Aramid en son kimyasal elyaf grubuna aittir. Özel yetenekleri yüksek mukavemet, yüksek E-modül, düşük yoğunluk ve iyi bir çalışma kabulüdür. Bu nedenle Aramid, havacılıkta yüksek talep gören parçalarının fiber bileşik malzemelerinde, araç,elektrik ve spor malzemeleri endüstrisi için ve son olarak da balistik koruma için kullanıldığı gibi, endüstrinin farklı alanlarında kullanım için mükemmeldir.

Karbon

Karbon lifleri (karbon lifleri veya karbon olarak da adlandırılır), piroliz ile grafit benzeri karbona dönüştürülen karbon içeren hammaddelerden endüstriyel olarak üretilen liflerdir. Bir karbon fiberin çapı yaklaşık 5-8 mikrometredir. Genellikle 1.000 ila 50.000 ayrı lif (filament), makaralara sarılmış bir fitil oluşturmak üzere birleştirilir.

Cam Elyafı

E-cam elyafı, fiber kompozitler için en yaygın takviye malzemesidir; cam elyafları ucuzdur ve mükemmel mekanik, termal, dielektrik ve kimyasal özelliklere sahiptir. Mukavemet özellikleri metallerinkine benzer (örneğin alüminyum alaşımları), ancak özgül ağırlık metallerinkinden daha düşüktür. Cam elyafları yanmaz, yakl.sıcaklığa dayanıklıdır. 700 °C ve çoğu kimyasal maddeye ve hava koşullarına dayanıklıdır.

Bazalt

Bazalt koyu griden siyaha, yoğun, orta taneli, volkanik bir kayadır. Bazalt elyafı %100 inorganik, mineral, sürekli bir filament olup, sadece 1995 yılında sivil kullanım için piyasaya sürülmüştür. 11.0 µm çapının boyutu, stabilite, dayanıklılık ve maliyet arasında en iyi uzlaşmayı garanti eder. Ayrıca, elyafın dekoratif amaçlı kullanılabilen doğal altın-kahverengi bir rengi vardır.

Elektrik Yalıtım Kılıfları

Bir yalıtım kılıfı, ısı, soğuk, radyasyon, sürtünme, kimyasallar, tuzlu su, asitler, alkaliler, yüksek voltaj gibi elektrik voltajına / akımına karşı korumak, korumak için tasarlanmıştır. Bazen alkalilere ve asitlere karşı koruma ve yüksek sıcaklıklar gibi çeşitli faktörler bir araya gelir.