HT Yanmaz Ses ve Isı Yalıtım Perdeleri

 

Cordia®HT-CURTAIN
Yanmaz Ses-Isı Yalıtım Perdeleri

Ürün : İki kat cam elyaf dokuma kumaş arasına yerleştirilmiş iğnelenmiş cam elyaf keçeden oluşan ısı ve ses yalıtım battaniyesidir.

Kullanım amacı: İç ortamdaki gürültü seviyesini düşürmesi özelliğinin yanında, yangın anında alevin diğer alanlara geçişini 60 dakikaya kadar geciktirir. Fabrika alanları ve makine / jeneratör odaları gibi yangın riski yüksek olan alanlarda kullanılır.

Isı dayanımı : 500 °C

Kalınlıklar :  15 mm / 25 mm

Plaka ölçüleri : 100 cm x 200 cm  ve istenilen ölçülerde

Kullanım şekli : Üstünde bulunan kapsül halindeki deliklerden asılarak,

Kullanım yerleri : Jeneratör daireleri, kazan daireleri, server odaları gibi yüksek
yangın riski olan odaların duvar ve kapılarında, Gemilerde motor daireleri ve geçiş kapılarında, Mevcut binalardaki  odalar, bölmeler veya kabinlerin iyileştirmesinde, Motor bölmesi gömleği olarak, Tüm endüstriyel makine kabinlerinde gürültü emişi ve yalıtımı için, HVAC sistemlerinde kanal yangın yalıtımında,  Operatör kontrol odaları; Fabrikalarda, okullarda, gece kulüplerinde, stüdyolarda, spor salonlarında, Teknelerde kullanılır.

 

Cordia Isı, Akustik ve Ses Yalıtım ürünleri kullanım alanları ile ilgili tüm soru ve görüşleriniz için  aramanızı rica ederiz.

 

Ses emici malzemelerden üretilen ses geçirmez battaniyelerimiz ve perdelerimiz daha pahalı çözümlere bir alternatif sunar, taşınabilir ve kurulumu kolaydır.

Ses geçirmez perdeler çeşitli şekillerde mevcuttur. İçeride veya dışarıda makine ve çalışma alanı muhafazaları için ideal olan alüminize veya polyester kumaşla kaplı köpük veya fiberglas çekirdekli taşınabilir akustik muhafazalar ve ekranlar sunuyoruz. Gürültülü alanların etrafındaki kolay kurulum, diğer ses bariyer türlerinin de işe yaramayacağı olağandışı koşullar için bu ideal çözümleri yapar. İç mekan uygulamaları için, doğal olarak yangına dayanıklı yün kumaştan bir çekirdek malzeme ile yapılmış özel yapım dekoratif perdeler, geleneksel perdelere göre daha yüksek bir ses emilimi sunar.

Ses battaniyeleri en çok dış mekan ekipmanı veya makinelerin sesini emmek ve engellemek için kullanılır, ancak aynı zamanda binalardaki yapısal elemanların etrafını sarmak için oldukça etkilidir. Bir fiberglas çekirdek ve vinil veya alev geçirmez folyodan yapılmış bir kaplama ile üretilen ses battaniyeleri, daha huzurlu ve verimli bir ortam için gürültü seviyesini düşürür. Ses battaniyeleri ticari ve endüstriyel uygulamalarda kullanılmaktadır.