Varil IBC Tank Isıtma Ceketleri

Varil ısıtma sistemleri; kimya fabrikalarında ve çok çeşitli endüstri kuruluşlarında hammaddelerin  işleme alınmadan önce uygun sıcaklık ve akışkanlık değerlerine istenilen sürede gelmesi için kullanılan ürünlerdir. Varil ısıtıcılar kullanım şekillerine göre 3 farklı şekilde üretilmekte yada tedarik edilmektedir.

Varil ısıtma ceketleri standart sac variller ve IBC tanklar için tasarlanmıştır ve tak çalıştır mantığında defalarca kullanmak ve zorlu çalışma koşullarına uygun olarak üretilmişlerdir. Dahili sıcaklık termostatı sayesinde cihaz kolay kontrol edilir. Diğer varil ısıtma sistemimiz ise kemer tipi varil ısıtıcı’dır. Varilin tüm yüzeyini değil sadece belli bir bölgesinden ısıtma yapar. Süre sınırlaması olmadan varildeki akışkanın ısınması amacıyla ekonomik bir tercihtir. Varil ısıtıcı ceketler işlem sıcaklığına ulaşmada daha etkili rol oynarlar

Cordia ısıtma sistemleri endüstriyel kuruluşlar için farklı güç ve teknik değerlerde varil ısıtma sistemleri tasarımı, üretimi ve montajı yapmaktadır.

Ceketlerimizde Alman malı yüksek ısıya dayanıklı kumaşlar kullanılmaktadır.