Yat & Gemilerde Yalıtım

1- Egzoz ve Buhar Hattı İzolasyonu

Motor egzozlarından, borulardan, susturuculardan, buhar boru sistemlerinden vb. Isı kaybı yalıtımla önemli ölçüde azaltılabilir.

Motor odalarının, kadırgaların ve geçitlerin dar sınırları nedeniyle, güvenlik ve iyi çalışma ortamları açısından yalıtım, personelin korunması, ortam ısı yükünün azaltılması, ısıya duyarlı sensörlerin ve ekipmanların korunması, yangın önleme ve en üst düzeye çıkarmak için önemlidir egzoz katalitik temizleyicilerinin / filtrelerinin etkinliği.

Temelde iki grup Yalıtım uygulaması vardır

  1. Kalıcı
  2. Çıkarılabilir

Her iki uygulama için benzer yalıtım malzemeleri kullanılır, ancak dış kaplama veya cilt farklı olacaktır.

  1. Kalıcı, uzun boru geçişleri için idealdir, ancak bakım ve / veya muayene için sökme kolaylığının gerekli olduğu herhangi bir uygulama için ideal değildir. Kalıcı yalıtım rutin olarak

bir dış yüklenici tarafından kurulan ve kaldırmak için dağınık ve değiştirilmesi zor. Bu tür yalıtım kesilir ve yerinde monte edilir. Sahil Güvenlik, UL, Lloyds ve DNV gereksinimlerini karşılar.

  1. Çıkarılabilir / Tekrar Kullanılabilir Yalıtım, uygun büyüklükteki panellerde veya bölümlerde yapılır ve kendi ekibiniz tarafından kolayca takılabilir veya çıkarılabilir – belirli bir bakım veya inceleme işinin yapılabilmesi için sadece yeterli battaniyelerin çıkarılması gerekir.

Bu battaniyeler Sahil Güvenlik, UL, Lloyds ve GNV gereksinimlerini karşılar.

Gemiler ve pervaneler için Cordia çıkarılabilir yalıtım örtüleri, örtüleri ve ceketleri dayanıklı malzemelerle yıllarca hizmet sunar ve kurulumu ve sökülmesi kolay sabitleme sistemlerine sahiptir. Tüm yalıtım örtülerimiz, çıkarılabilir kapak üretimi yönergeleri için gerekli tüm tesis sahibi spesifikasyonlarını karşılayan ISO 9001: 2008 Sertifikalı tesislerde üretilmektedir.

Ek olarak, Cordia çıkarılabilir yalıtım ceketleri, örtüleri ve battaniyeleri:

  • Dış kapak sıcaklıklarını düşürerek çalışanları sıcak borulardan korur.
  • Gerekli özellikleri karşılayarak mükemmel ısı tutma özellikleri sağlayın.
  • Giriş ekipmanını ısı, soğuk ve kimyasallar gibi dış çevre koşullarından koruyun.

İzolasyon atıklarını azaltın ve sert izolasyonun sökülüp yeniden uygulanmasının maliyetini artırın.

2- Ses Yalıtımı

Isı yalıtımı için kullanılan bazı yalıtım malzemelerinin lifli yapısı aynı zamanda bir ses emicidir ve 25 mm  için 0,75 Gürültü Azaltma Katsayısı derecesine sahiptir. Bu özellik, kompozit katmanlarda yoğun membranlar kullanılarak geliştirilebilir. Gerekli yangın güvenliği standartlarına giren kompozitlerin kullanılması önemlidir.

Motor dairesi, Jeneratör odaları ve kabin duvarlarında ve zeminlerinde  kullanılan yalıtım ürünleri ile ses yalıtım sorunları çözülmelidir.

3- Havalandırma Kanal ve Boru Yalıtımı

Elastomerik kauçuk köpüğü kullanılarak yapılan yalıtımlarla gemi / yat içindeki 100 C a kadar olan boru, tesistat ve kanalların yalıtımı yapılmaktadır.

4- Yangın Yalıtımı

Perdeler, koltuk döşemeleri, brandalarda kullanılan yanmaz kumaşlarımız ile yangın yalıtımı sağlanır. Böylece mevcut güvenlik önlemleri arttırılmalı can ve mal güvenliği sağlanmaktadır.

Yanmazlık direncini arttıran su bazlı solüsyonlar ise emici yüzeylerde ( ahşap, kumaş,perde vs) sprey olarak uygulanır.