Kaynak Battaniyesi

CORDIA kaynak battaniyeleri ısı ve alevlenmeye dayanıklı kumaşlardan imal edilmiştir.
Battaniyeler kaynak ve taşlama kıvılcımlarına ve eriyik metalin cürufuna ve sıçrantılara karşı da mükemmel koruma sağlar.

Kaynak yapılan alanlarda eşya, ekipman korunmasını sağlar.

CORDIA ana kumaş ithalatçısı olarak  farklı gramaj ve yanmazlık değerlerine sahip kumaşlarda bir  çok ölçüde geniş bir battaniye ürün yelpazesine sahiptir.

Uygulamalar için en uygun battaniye seçilirken, aşağıdaki faktörler göz önüne alınmalıdır:

  • Battaniye pozisyonu – Tüm battaniyeler en azından 15 derecelik bir eğimde kullanılır. Sıçrantı/çapak battaniye ye yatay pozisyonda vuruyor ise malzemede ekstra bir stress oluşur ve daha güçlü, ısı dayanımı daha fazla olan bir battaniye seçilmelidir.
  • Uygulama – Hafif kaynak veya taşlama uygulamalarında daha ince ve ısı dayanımı daha düşük bir battaniye kullanılabilir. Ağır kaynak veya kesme uygulamalarında erimiş metal damlacıklarına koruma için daha güçlü kalın bir battaniye seçilmelidir.

Hafif uygulamalar için;

WELDING KB400  Kaynak Battaniyesi : Poliüretan kaplı cam elyaf battaniye, hafif kıvılcım ve çapaklı işlemler için uygundur. Çalışanı ve makineleri, gelen çapak ve kıvılcıma karşı dikey siperlik mükemmel korur.
Maksimum sıcaklık = 550°C, Ağırlık = 450gr / m², Renk = Gri.

Orta dereceli uygulamalar için;

WELDING KB660 Kaynak Battaniyesi : Isıl işlemli cam elyaf battaniye, orta derece seviyedeki kıvılcım ve çapaklı işlemler için uygundur. En verimli kullanım şekli, en azından 15 derecelik bir eğim ile sağlanır.
Maksimum sıcaklık = 550°C, Ağırlık = 660g / m², Renk = Gri

WELDING KB1100 Kaynak Battaniyesi : Vermikulit kaplı silikat kaynak battaniyesi, orta derece seviyedeki işlemler için uygundur.
Maksimum sıcaklık = 1000°C, Ağırlık = 1100g / m², Renk = Bronz.

Ağır uygulamalar için;

WELDING KB1600  Kaynak Battaniyesi : 3 katmanlı olarak hazırlanmış  iki tarafınde 660 gram cam elyaf dokuma kumaş ve içinde 10 mm cam elyaf iğnelenmiş mat bulunan kayanak battaniyeleridir. Özellikle eşya ve ekipman üzerine serilerek korumasında kullanılır.
Maksimum sıcaklık = 550°C, Ağırlık= 1600g / m, Renk = Gri

En ve boylar istenilen ölçülerde hazırlanmaktadır.

Sipariş üzerine üretilmektedir.