Temp-Coat 101 Isı Yalıtım Kaplaması

TEMP-COAT® 101 – Endüstriyel

Teknik Bilgi için : Temp-Coat-101-Redi-Spec-2015

TEMP-COAT® 101, sıvı formda gelen genel amaçlı bir yalıtımdır. Bu endüstriyel tasarımlı sıvı akrilik lateks seramik yalıtım, boru tesisatı, hava ve ısı kanalı işleri, açık su boruları, tanklar, oksijen hatları, buhar hatları, soğutma ekipmanı, kriyojenik ve yoğuşma kontrolü üzerinde son derece iyi performans gösterir.

TEMP-COAT 101. TEMP-COAT 101, uzay çalışmaları sonrası gelişen seramik dolgulu ısı izolasyon ve yoğuşma önleyici kaplamaların Amerika’da ki en büyük ve en eski üreticisidir. Ürünleri uzun yıllardır başta deniz ve petrokimya endüstrisi olmak üzere tüm sanayi kollarında güven ile kullanılmaktadır. Başta Lloyd olmak üzere pek çok klas kuruluşundan onay almış olup, Amerikan donanmasının ve sahil korumasının tedarikçileri arasındadır.

TEMP-COAT, hava ile doldurulmuş seramik parçacıkları ile askıda tutulan silikon damlalarının akrilik reçine içinde birleştirilmesi sonucu oluşan tek bileşikli su bazlı bir kaplamadır. Boya gibi uygulanır ve uygulandığı yüzeyle termal yalıtım sağladığından, yüzeyde oluşan nemlenme ve yoğuşmaya engel olur.

• TEMP-COAT tek kompenantlı bir yüzey kaplama malzemesi olup yüzeylerde ısı izolasyonu ve korozyon öneyici olarak kullanılır.
• TEMP-COAT çevre dostu olup cevre kirletici veya toksiK maddeler içermez.
• TEMP-COAT uygulandığı tüm yüzeylere büyük bir kuvvetle yapışıp arada herhangi bir hava boşluğu kalmadığı için korozyonu önler.
• TEMP-COAT yoğuşmayı önler ve iyi bir ısı izolasyonu sağlayarak tekne üzerinde klasik uygulamalardan gelen izolasyon ağırlığını azaltır.
• TEMP-COAT üzerinde oluşacak lokal hasarlar tamir edilebilir ve sonradan tamirat yapılan yüzeylerde izolasyon değerlerinde bir kayıp oluşmaz.
• TEMP-COAT başta airless boya sistemi olmak üzere rulo, fırça gibi klasik sistemlerle uygulanır.
• TEMP-COAT çok hafif olup (0.767 kg/L) tekne üzerinde eşdeğer izolasyon sağlayan klasik yöntemlere göre ciddi miktarda ağırlık tasarrufu sağlar.
• TEMP-COAT muadilleri arasında en yüksek katı madde oranına sahiptir (% 83). Katı madde oranı, ürünün ısı iletim katsayısını etkileyen en önemli etkenlerden biridir.
• TEMP-COAT Silent Running SR1000 ses önleyici kaplama ile birlikte kullanıldığında komple bir izolasyon sistemi oluşturur ve yetkili gözetiminde ve kriterlere uygun uygulanırsa, 10 yıl boyunca malzemeden dolayı oluşacak hatalara karşı garanti altındadır.

 TEMP COAT 101 : 19 litrelik plastic kovalarda Her kova 5 gallon ( 18.7 lite )

SR 1000               : 19 litrelik plastic kovalarda Her kova 5 gallon ( 18.7 lite )